سفارش تبلیغ
صبا
 تعداد کل بازدید : 504037

  بازدید امروز : 60

  بازدید دیروز : 95

تکلیف الهی

 
خدا بر عهده نادانان ننهاد که دانش آموزند تا بر عهده دانایان نهاد که بدانان بیاموزند . [نهج البلاغه]
 
نویسنده: همایون سلحشور فرد ::: سه شنبه 87/10/17::: ساعت 10:7 عصر

مدتی بود که بیانات حضرت آیت الله جوادی آملی را در سررسید می نوشتم. یک شب در ایام محرم تلویزیون اعلام کرد که سخنرانی ایشان با موضوع " پیام نهضت عاشورا" پخش می شود.
بلافاصله سررسید را آوردم که بنویسم. اول صفحه موضوع سخنرانی معظم له را نوشتم و پس از پایان نکته هایی که نوشتم متوجه شدم اتفاقاً همان صفحه ای که نکات این سخنرانی نوشته شده، روز عاشورا را در سرسید نشان می دهد.
و اما نکاتی از این سخنرانی با عنوان پیام نهضت عاشورا:

اگر بیمار هستی دنبال درمان باش . اگر سالم هستی دنبال درمان دیگران باش. یا مصرف کننده داروی درمان باش و یا تولید کننده.
کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا،در همه جا می توان این فرهنگ را تولید کرد نه اینکه منتظر باشیم کسی این فرهنگ را تولید کند و ما مصرف کننده باشیم. یعنی اگر صالح نیستی مصلح باش و اگر مصلح شدی تولید کننده این فرهنگ باش.
کربلا یک کارخانه نیست که فقط تولید کند و ما مصرف کننده باشیم بلکه به ما می گوید که بیایید تولید کننده باشید و خود قیام کنید و اصلاح کنید و امر به معروف و نهی از منکر کنید.
ممکن است آدم ساده لوحی بگوید دین با سیاست کار ندارد ولی یک سیاست مدار مکار نمی گوید سیاست با دین کار ندارد. بلکه ان را تحریف کرده و به نفع خود تفسیر می کند. مانند بنی امیه که با استفاده از فتوی، مردم را به قتل امام حسین ترغیب کرد ... و امروز مراکز فتوایی صهیونیسم را اسراییل هدایت می کند


 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

 

لوگوی دوستان

 

حضور و غیاب

 

آوای آشنا

 

اشتراک