سفارش تبلیغ
صبا
 تعداد کل بازدید : 510267

  بازدید امروز : 18

  بازدید دیروز : 71

تکلیف الهی

 
هرکس دانشی را که خداوند آن را برای امور دینی مردم سودمند قرار دادهاست پنهان کند، خداوند روز قیامت او را با لگامی از آتش لگام زند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
 
نویسنده: همایون سلحشور فرد ::: جمعه 93/12/15::: ساعت 11:0 صبح

سلسله نکات «اخلاق در فضای مجازی»/مقدّمه

متأسفانه در شبکه های اجتماعی گاهی دیده می شود حتی برخی افراد حزب اللهی و بسیجی هم که با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری درباره حضور فعال در فضای مجازی گروه تشکیل می دهند، بدیهیات اصول اخلاقی را مراعات نمی کنند و به مجادله و متلک پرانی به همسنگران خود می پردازند.

به عنوان مثال در گروهی که با هدف تشویق افراد ولایت مدار به عدم استفاده از نرم افزارهای بیگانه نظیر وایبر، واتساپ و ... و استفاده از نرم افزارهای داخلی چون بیسفون تشکیل شده است، افرادی با ادعای مهره ولایت بودن مرتب دیگران را با عناوین مختلف مورد استهزاء و تحقیر قرار می دهند.

این ها تنها گوشه ای از هتاکی های کسانی است که می خواهند با کار فرهنگی مردم را قانع کنند که از اپلیکشن ها و نرم افزارهای بیگانه استفاده نکنند.

این ها هتّاکی های بی شرمانه فردی است که به عنوان فعّال فرهنگی و تحلیل گر فضای مجازی در برخی نشریات و رسانه ها قلم فرسایی می کند.

کسانی که در جبهه خودی، اسلحه و چماق انواع فحاشی ها را نثار دیگران می کنند.

کسانی که قبل از اینکه بدانند اسلحه شان را به کدام سمت بگیرند، در شبکه های اجتماعی جبهه تشکیل میدهند.

کسانی که دلسوز مردمند و می خواهند مردم در زمین دشمن بازی نکنند اما می بینید که بر سر یک تذکر مشفقانه و برادرانه برای رعایت احترام دیگران چگونه پرونده سازی موهوم می کنند، تهدید می کنند و بارها و بارها انگ ضدیت و هتاکی نسبت به ولایت می زنند(این ها احتمالاً از مزیت های استفاده از نرم افزارهای وطنی است که این قبیل افراد ما را ترغیب به استفاده از آن می کنند!):
--------------------------------
انعکاس در سایت قسم:

سلسله نکات «اخلاق در فضای مجازی»/مقدّمه
سلسله نکات «اخلاق در فضای مجازی»/مقدّمه 

مهره های بی اخلاق ولایت نباشیم

 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

 

لوگوی دوستان

 

حضور و غیاب

 

آوای آشنا

 

اشتراک