سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک
 تعداد کل بازدید : 462078

  بازدید امروز : 3

  بازدید دیروز : 117

تکلیف الهی

 
[ و گفته‏اند چون از صفّین به کوفه بازگشت به شبامیان گذشت و آواز گریه زنان را بر کشتگان صفین شنود . حرب پسر شرحبیل شبامى که از مهتران مردم خود بود به سوى حضرتش آمد . امام فرمود : ] چنانکه مى‏شنوم زنان شما بر شما دست یافته‏اند چرا آنان را از افغان باز نمى‏دارید ؟ [ حرب پیاده به راه افتاد و امام سواره بود ، او را فرمود : ] بازگرد که پیاده رفتن چون تویى با چون من موجب فریفته شدن والى است و خوارى مؤمن . [نهج البلاغه]
 
نویسنده: همایون سلحشور فرد ::: شنبه 92/5/26::: ساعت 12:13 صبح

در جریان جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم، حجة الاسلام رسایی ضمن تبریک پیروزی - که البته این واژه بر خلاف گفتمان انقلاب اسلامی است و بهتر است بگوییم تبریک موفقیت در کسب آرای اکثریت- به آقای روحانی و هیأت همراه و با رعایت ادب و احترام نسبت به ایشان، خاطرنشان ساخت: ... "هر چند این برتری تان در انتخابات با حداقل 7 دهم بیش از 50 درصد بود. برخی امروز در حالی برای دولت لب مرزی شما یقه پاره می کنند که تا دیروز در تریبون های خود کمک به دولتی با 65% آرای مردم را وکیل الدولگی می دانستند. البته برای ما 65% یا 50 و 7 دهم درصد فرقی ندارد، اگر طبق اصول و در مسیر رهبری حرکت کنید و اسیر بازی های سیاسی نباشید، بدون درخواستی به شما کمک می کنیم." *

اما در پی آن آقای عثمانی، ضمن تذکر آیین نامه ای با انتقاد از نطق حمید رسایی در مخالفت با برنامه های دولت یازدهم گفت: "مخالف کلیات برنامه های دولت یازدهم امروز رأی مردم را به تمسخر گرفته است ... از دولتی که با این اقتدار به سرکار آمده به عنوان دولت لب مرزی یاد می کند پس این حماسه ای که اتفاق افتاد لب مرزی بود؟!"

نمی دانم جناب آقای عثمانی و امثالهم کجا بودند از اینجور جیغ های بنفش بکشند زمانی که پس از برگزاری باشکوه ترین حماسه حضور حداکثری در انتخابات سال 88، کاندیدای ناکام در کسب آرای اکثریت - آن هم با فاصله 11 میلیون- و به تبع آن هوادارانش، دولت برخواسته از رأی مردم را دولت کودتا و نامشروع، و رییس جمهور منتخب محبوب اکثریت را دیکتاتور کوتوله خطاب کردند؟!

وجدان های بیدار انسانی پاسخ دهند کدام اهانت آمیزتر است: دولت کودتا و دیکتاتور خطاب کردن منتخب ملت، و یا دولت لب مرزی خطاب کردن، ضمن رعایت احترام و قائل شدن مشروعیت برای آن؟!

این هم یک بایگانی دیگر به انبوه پرسش های بی جواب از قائلین به گفتگو و شعار تحمّل مخالف!

------------------------------------------------------------------------------------
* - نطق انقلابی رسایی در مجلس+فیلم


 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

 

لوگوی دوستان

 

حضور و غیاب

 

آوای آشنا

 

اشتراک