سفارش تبلیغ
صبا
 تعداد کل بازدید : 495224

  بازدید امروز : 72

  بازدید دیروز : 93

تکلیف الهی

 
بیازماى تا دشمن آن گردى ، [ و بعضى این جمله را از رسول خدا ( ص ) روایت کرده‏اند : و آنچه تأیید مى‏کند از سخنان امیر مؤمنان ( ع ) است روایت ثعلب از ابن اعرابى است که مأمون گفت : اگر على ( ع ) نگفته بود « اخبر تقله » مى‏گفتم « أقله تخبر » . ] [نهج البلاغه]
 
نویسنده: همایون سلحشور فرد ::: شنبه 92/5/26::: ساعت 12:13 صبح

در جریان جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم، حجة الاسلام رسایی ضمن تبریک پیروزی - که البته این واژه بر خلاف گفتمان انقلاب اسلامی است و بهتر است بگوییم تبریک موفقیت در کسب آرای اکثریت- به آقای روحانی و هیأت همراه و با رعایت ادب و احترام نسبت به ایشان، خاطرنشان ساخت: ... "هر چند این برتری تان در انتخابات با حداقل 7 دهم بیش از 50 درصد بود. برخی امروز در حالی برای دولت لب مرزی شما یقه پاره می کنند که تا دیروز در تریبون های خود کمک به دولتی با 65% آرای مردم را وکیل الدولگی می دانستند. البته برای ما 65% یا 50 و 7 دهم درصد فرقی ندارد، اگر طبق اصول و در مسیر رهبری حرکت کنید و اسیر بازی های سیاسی نباشید، بدون درخواستی به شما کمک می کنیم." *

اما در پی آن آقای عثمانی، ضمن تذکر آیین نامه ای با انتقاد از نطق حمید رسایی در مخالفت با برنامه های دولت یازدهم گفت: "مخالف کلیات برنامه های دولت یازدهم امروز رأی مردم را به تمسخر گرفته است ... از دولتی که با این اقتدار به سرکار آمده به عنوان دولت لب مرزی یاد می کند پس این حماسه ای که اتفاق افتاد لب مرزی بود؟!"

نمی دانم جناب آقای عثمانی و امثالهم کجا بودند از اینجور جیغ های بنفش بکشند زمانی که پس از برگزاری باشکوه ترین حماسه حضور حداکثری در انتخابات سال 88، کاندیدای ناکام در کسب آرای اکثریت - آن هم با فاصله 11 میلیون- و به تبع آن هوادارانش، دولت برخواسته از رأی مردم را دولت کودتا و نامشروع، و رییس جمهور منتخب محبوب اکثریت را دیکتاتور کوتوله خطاب کردند؟!

وجدان های بیدار انسانی پاسخ دهند کدام اهانت آمیزتر است: دولت کودتا و دیکتاتور خطاب کردن منتخب ملت، و یا دولت لب مرزی خطاب کردن، ضمن رعایت احترام و قائل شدن مشروعیت برای آن؟!

این هم یک بایگانی دیگر به انبوه پرسش های بی جواب از قائلین به گفتگو و شعار تحمّل مخالف!

------------------------------------------------------------------------------------
* - نطق انقلابی رسایی در مجلس+فیلم


 
 
 
 

موضوعات وبلاگ

 

لوگوی دوستان

 

حضور و غیاب

 

آوای آشنا

 

اشتراک